14 Yaş Diyet Listesi Canan Karatay

Rate this post

14 Yaş Diyet Listesi Canan Karatay – Boy yaşa göre diyet listesi özellikle daha ergenlik dönemlerinin başlarında olan 14 yaş grubu için oldukça önemlidir. Tam büyüme dönemlerinde fazla kiloları ile başları dertte olan ergin grup kiloları ile baş etmek istedikleri zaman kendileri için güvenilir isimlerden destek almak isteyebilirler.

Fakat ebeveynler bazı anlarda diyetisyen desteği almak yerine yedisinden yetmişine kadar herkesin yakından takip ettiği Canan Karatay gibi güçlü bir ismin önerilerini dikkate alırlar. Son zamanlarda 14 yaş diyet listesi birçok kişi için önemli konular arasında yer almaya başladı. Bu yaş grubunda tüketilen tüm ürünlere çok dikkat etmek gerekir. Aksi halde büyüme hormonlarında sorunlar meydana gelebilir.

Diyet Listesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diyet listesi içerisinde Canan Karatay belirli detaylara yer vererek bu yaş grubunda olan çocukların gelişimlerini ve sağlıklarını da ön plana almaktadır. Diyet listesini dikkatli bir şekilde hazırlamak aslında çocukların gelişimleri için önemli bir konudur. En azından gelişim süreçleri içerisinde kilolarına göre bir ila iki adet haşlama yumurta yanı sıra haşlanmış sebzeler 14 yaş diyet için en uygun besinler arasında yer alır.

Tabi ki diyet listesi içerisinde olmazsa olmazlardan bir tanesi de protein içerikli gıdalardır. Çünkü bir insan bedeni için gerekli olan proteinler özellikle de ergenlik dönemlerinde dikkatli bir şekilde alınmalıdır. Protein alımları sırasında eksiklikler meydana gelirse bireyler istedikleri kadar uzama ya da kemik gelişimleri gözlenmez.

14 Yaş Diyet Listesi Canan Karatay
14 Yaş Diyet Listesi Canan Karatay

Bu yaş aralığında olan çocukların diyetleri için Canan Karatay daha çok protein ağırlıklı besinler ile diyetleri önerirken onlar için en uygun sporlar ile bir de bunları desteklemelerini önermektedir. Özellikle de boy uzamasına yardımcı olan spor dalları çocukların daha hızlı uzamalarına yardımcı olurken diyet listesinden aldıkları takviyeler ile daha kısa sürede ideal kilolarına ulaşmalarına yardımcı olur.

Un, tuz ve şeker her yaş grubunda olan bireyler için zararlı olmasından dolayı bu yaş aralığında olan çocuklar için de diyet listesinde yer verilmemesi gereken besinler olarak ilk sıralarda yerini aldığı da unutulmamalıdır.

Yorum yapın