Popüler Korku Filmleri Nelerdir ? 2023

Popüler korku filmlerini tüm zamanların en başarılı olan eserleri ve son dönemlerde dikkatleri üzerinde toplamış filmler olarak iki başlıkta incelemek mümkün olmaktadır. Genellikle korku filmleri ve komedi filmleri çok beğenilmesi durumunda seri halinde devam ederler. Bu serinin ilerleyen filmleri ilk filmleri kadar (istisnalar hariç) beğenilmez.

Hal böyle olunca serinin diğer filmlerinden bahsetmek daha doğru olacaktır. Örneğin Çığlık serisi, Hayvan Mezarlığı serisi yada Testere serisi bu filmler arasında sayılabilir. Popüler korku filmleri her ne kadar başarılı bir sürece sahip olsalar da devam filmleri söz konusu olduğunda bazen sorunlar ortaya çıkabilmektedir.  Film izle seçeneğinden yararlanarak birkaç korku filmine göz atalım.

Konuş Benimle

Bir grup genç gizemli bir mumya eli kullanarak ruhlar alemindeki canlılarla iletişim kurmaya başlarlar. Yalnız bu süreçte bazı kuralların ihmal edilmesinden sonra istemsizce çok ciddi sorunlar ortaya çıkar. Tamamen bir kapana kısılmışlık ve muhteşem atmosferi ile Konuş Benimle bu senenin en fazla merak edilen yapımları arasında ilk sırada yer almaktadır.

BAŞKA BİLMİŞ YAZI :  Wordpress Seo Nedir ve Nasıl Çalışır ? 2023
Filmler
Filmler

Çığlık 6

2023 yılının en fazla merak edilen ve izlenen korku filmleri arasında yer alan Çığlık 6 serinin diğer yapımlarının izinden gidiyor. Her ne kadar izleyiciler tarafından beğenilen bir yapım olsa da standart bir devam filminin ötesine geçmeyi ne yazık ki başaramıyor. Filmin konusu ise kısaca şöyle: Bilindiği üzere serinin önceki beş filminde birbirleriyle bir şekilde bağlantılı maske cinayetler işleniyordu.

Bu filmde ise cinayetlerden kurtulan dört kişi kendilerine yeni bir hayat kurmak üzere New York’ta yeni bir hayat kurarlar. Yalnız işler bekledikleri gibi gitmeyecek ve kötü şans ve maske onları takip edecektir. Standart Amerikan tarzı korku filmi ögelerini görmekten sıkıldıysanız bu filmi es geçmenizi öneririz.

BAŞKA BİLMİŞ YAZI :  Gıdalar için En Uygun Paketleme Makinesi Hangisi?

Kıyamet Melekleri

Artık kendine inanan kimse kalmadığının farkına varan tanrı insanlara öfkelenerek onların soyunu kurutmak ister. Bu öfkesinin ardından Legion melekleri adem oğullarını tamamen yok etmek üzere yola çıkar. Artık insanlar çok zor bir umudun dışında sığınabilecekleri hiçbir şeyleri kalmamıştır.

Arınma Gecesi

Arınma gecesi ismi ile Amerika’da çok fazla film çekilmiştir. Haliyle 2023 versiyonunun da mantığının diğer filmlerle aynı olduğunu söyleyebiliriz. Kısacası bu filmi şu şekilde özetlemek mümkündür. Hapishaneler artık maksimum kapasite ile çalışmakta ve insanlara çok ciddi anlamda yük bindirmektedir.

Bu soruna çözüm bulabilmek için 12 saatliğine suçluların serbest bırakılarak diğer suçlu ve normal insanlar tarafından cezalandırıldığı bir süreç başlatılmaktadır. Yalnız merhametli bir kız çocuğu savunmasız bir adamı evlerine aldığında süreç baştan aşağıya değişecektir.

BAŞKA BİLMİŞ YAZI :  Transpalet Tekerlek Çeşitleri

Doğruluk mu Cesaret mi?

Gençlerin severek oynadığı bu oyunda yapacağınızı söylediğiniz şeyi yapmadığınızda cezası ölüm olsaydı ne yapardınız? Bu basit oyunda yanlış cevap verdiğinizde rastlantı sonucunda bir şekilde yanlış cevap veren yada cesaret sonucunda görevi yapmayan kişilerin öldüğünü görmek son derece riskli bir oyunun başlangıcı olmaktadır.

Yorum yapın