Seo Hizmeti Neleri Kapsar ? 2024

Seo Hizmeti Neleri Kapsar ? Arama motoru optimizasyonu hizmeti son yıllarda son derece önemli bir konu haline gelmiştir. Kısaca SEO yani arama motoru optimizasyonu nedir? Sorusunun cevabını vermek için şunları söyleyebiliriz:

Bir web sitesinin ilgili kelimelerde arama motorlarında üst sıralara çıkması için yapılan strateji ve  tekniklerdir. Söz konusu olan seo hizmeti olduğunda pek çok aşamadan bahsetmek yanlış olmaz. Burada verilen aşamalar sadece doğrudan hizmet için değerlendirilir.

Başka bir deyişle web sitenizin özellikleri, sektörünüz, ne kadar süredir hizmet verdiğiniz, rakipleriniz ve rekabet oranı gibi pek çok değişken arama motoru optimizasyonuna doğrudan etki eder. E-ticaret seo hizmeti ile aşamalarla beraber hizmet verilmektedir.

E-Ticaret Seo
E-Ticaret Seo

İmza Seo Hizmeti Yanı Başınızda

Profesyonel bir seo hizmeti mi almak istiyorsunuz? O zaman İmza ile arama motorlarında rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Bizler Seo hizmetini profesyonel bir şekilde yapıyoruz. Daha detaylı bilgi sahibi olmak için hemen bizimle iletişime geçebilir yada referanslarımıza göz atabilirsiniz.

BAŞKA BİLMİŞ YAZI :  Popüler Korku Filmleri Nelerdir ? 2024

Seo Hizmeti Neleri Kapsar?

Seo hizmeti söz konusu olduğunda öncelikle web sitenizin hazır bulunuşluğu ilk dikkat edilen unsurdur. Seo uzmanı sitenizi analiz ederek çalışmalarına başlar. Burada çıkarılan raporda eksikliklerinize göre nasıl bir yol izlenmesi gerektiği belirlenir.

Çoğunlukla çok spesifik bir sektörden veya web sitesinden bahsetmiyorsak Seo hizmetinin şu temel unsurları kapsayacak şekilde devam ettiğini belirtebiliriz.

Anahtar Kelime Araştırması İlk Adımdır!

Elbette sektörünüz ve yaptığınız çalışmalara bağlı olarak doğru anahtar kelimelerin tespit edilmesi önemlidir. Sonraki tüm süreç bu anahtar kelimeler üzerinde kurgulanacaktır. Hedef kitlenin taleplerine göre seo stratejisi değişkenlik gösterebilir.

Burada yapılması gerekenler tamamen seo uzmanına ve onun çalışma stiline bağlıdır. Yalnız her zaman için başlangıcın anahtar kelime araştırması ile ön plana çıktığını net bir şekilde belirtebiliriz.

On – Off Page Seo

On-page seo (site içi) daha çok içerik ve web sitesinin temel yapılandırmasını içeren seo adımıdır. Bir web sitesinin ilk açıldığı andan itibaren hem potansiyel müşteriler açısından değerlendirilir hem de arama motorlarının gözünde bir takım iyileştirmeler amaçlanır.

BAŞKA BİLMİŞ YAZI :  All in One PC Ne Demek?

Off-page seo (site dışı) çoğunlukla backlink çalışmalarını ve viral reklam gibi bir takım çalışmaları içerir. Seo uzmanı anahtar kelime ve rakip analizinin ardından bu çalışmalara önem verir. Birkaç sene öncesinde kadar off page seo, bu uygulamaların %50’sinden fazlasını oluştururken günümüzde diğer aşamalarla beraber değerlendirilmesi gerekmektedir.

Teknik Seo ve İçerik Stratejisi

Teknik seo daha çok web sitenin teknik alt yapısını geliştirmek amacıyla ön plana çıkarılan işlemler bütünüdür. Site haritaları, SSL ve URL alt yapısı gibi konu başlıkları teknik seonun başlıkları içerisinde yer alır.

İçerik Stratejisi ise tüm bu çalışmanın içerikle nasıl desteklenmesi gerektiğinin belirlendiği bir konu başlığıdır. Anahtar kelime hedeflerinin belirlenmesi ve belirlenen anahtar kelime hedefine göre çalışma yapılmasını kapsar.

Bunların dışında lokal seo, sosyal medya ayarlarının yapılması, düzenli olarak hit ve geri dönüş takiplerinin sağlanması ve rakiplerin attığı adımların incelenmesi gibi bir takım aşamaları da bulunur.

Yorum yapın