11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları,  Allah’ın tecellesine sığınarak okunan dualardan biridir. 11 ismi azam duası okuyanların yorumları ile duanın ne kadar etkili olduğunu daha iyi şekilde fark edebilirsiniz. Çünkü duayı okuyanların, ne kadar çok fayda gördüğü ve kendilerini her anlamda daha iyi şekilde hissettiklerini açıkça ifade etmiş olduklarını görmekteyiz. Okuyan kişinin isteklerinin geri çevrilmeyerek kabul edileceği oldukça tesirli dualar arasında yer almaktadır. İslam dünyası açısından son derece önemli bir dua olduğundan dolayı sık sık okumanın fazileti oldukça fazladır.

11 İsmi Azam Duası Okuyanlar

11 ismi Azam duası okuyanlar üzerinde etkilidir. Bu dua için iyi şans şifresi denilirken, büyük din adamlarından hadislere kadar pek çok yerde öneminden söz edilmiştir. Esmaül Hüsna Yüce Mevla’mızın 99 ismine verilirken, din alimleri tarafından faziletlerinin ne kadar fazla olduğu her defasında dile getirilmiştir. Hatta Peygamber Efendimiz bu duayı Müslümanlara çok fazla tavsiye ederek okumalarının fayda sağlayacağını söylemiştir.

BAŞKA BİLMİŞ YAZI :   Kötülük Yapanların Cezasını Bulması İçin Dua

Reddedilmeyecek Dua İsmi Azam

Reddedilmeyecek bir dua olarak bilinen İsmi Azam duasının, günde 111 defa okunması tavsiye edilmektedir. Allah’ın isimlerinin zikredilmesi ve tüm kalpten geçen isteklerin reddedilmeyerek kabul edilmesi açısından bakıldığında çokça okunması gereken önem arz eden bir dua olarak karşımıza çıkmaktadır. Duanın ilk olarak abdest alınarak namaz kılınması ve daha sonrasında okunması gerekmektedir. Ayrıca İsmi azam duası okunduktan sonra en son olarak Allah’tan  gerçekleşmesini istediğiniz her ne varsa isteyebilirsiniz. Bu duanın güçlü tesiri sayesinde dileklerinizin gerçekleşmesi de mümkün olacaktır. Red edilmeyecek dua İsmi Azam istediğiniz sayıda okuyabilirsiniz. Fakat tavsiye edilen sayının 111 şeklinde olduğunu söylemeliyiz.

11 İsmi Azam Duası Ne Zaman Okunur?

11 İsmi Azam duasını gündüz vakti ya da gece yatmadan öncede okuyabilirsiniz. Fakat İsmi Azam duasının daha etkili olması için kılınan namazlardan sonra okunması daha etkili tecelli etmesine neden olacaktır. Duayı okumak için niyetlenen kişiler 11 İsmi Azam duası ne zaman okunur? sorgularken, duanın namaz sonrasında okunacak olduğunu belirtmeliyiz.

BAŞKA BİLMİŞ YAZI :  10 Saniyede Kabul Olan Dua

11 İsmi Azam Duası Ne İçin Okunur?

En etkili ve önemi büyük dualardan biri haline gelen 11 ismi Azam duası ne için okunur? diyenler için duanın şu tür faydaları sağlayacak olduğunu söylemeliyiz:

*Evrenin sırlarına aşina olmak için okunan dualar arasında yer alır

*Tüm gizli ve sır dolu kapıların açılmasını sağlar

*İstekleri geri çevirmeyerek kabul olmasını sağlayan etkili bir duadır

*Pek çok hadis ve din alimleri tarafından söz edilen dualar arasında yer alır

11 İsmi Azam Duası Kaç Günde Kabul Olur?

Duayı okuyacak olanların inançlı, temiz bir dilekle okuması gerekmektedir. 11 İsmi Azam duası kaç günde kabul olur? merakı içerisinde olacak olan dua sahipleri için aynı gün içerisinde gerçekleşeceği söylenmektedir.

Yorum yapın