1200 Kalorilik İnsülin Direnci Diyeti

1200 Kalorilik İnsülin Direnci Diyeti insülin direnci yüksek olmasından dolayı sürekli şekeri yükselen birçok kişi için dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bu diyet daha çok doktor önerilerine göre yapılır ve doktorlar tarafından verilen önerilere uymak gerekir.

Çünkü insülin direnci için diyet dikkatli bir şekilde yapılmadığı sürece kişilerin şekerinin yükselmesine neden olabilir. Bu yüzden de günümüzde en etkili insülin direnci diyeti denildiği zaman birçok hekim tarafından 1200 kalorilik olan diyet listesi gözlenmektedir.

1200 Kalorilik İnsülin Direnci Diyeti Nasıl Yapılır?

Kilo verme süreci için de oldukça etkili olan gi diyetinin insan yaşamına çok olumlu etkileri vardır. Çünkü glisemik indeks diyeti daha çok insanların insülin direncidir gibi konularda etkili olurken sağlıklı kilo vermelerine yardımcı olur.

BAŞKA BİLMİŞ YAZI :  3 Günde 3 Kilo Diyeti Ender Saraç

Birçok kişi insülin direnci diyeti yaparak çok sık meydana gelen yeme isteği gibi sorunları ortadan kaldırabilmektedir. Tabi ki herkes için özel bir şekilde hazırlanan diyeti listesi yanı sıra gün içerisinde en az 8 su bardağı su içilmesiyle de desteklenmelidir.

Kan şekerinde meydana gelen düşmeler ardından şeker hastalığının vermiş olduğu sürekli acıkma hissi glisemik indeks için yapılan diyet ile rahat bir şekilde desteklenebilmektedir. Diyet yapılırken tam tahıl gıdaların yanı sıra insülin direnci olan bireylerin yemeklerden sonra uyumamaya özen göstermesi de önerilir.

1200 Kalorilik İnsülin Direnci Diyeti
1200 Kalorilik İnsülin Direnci Diyeti

Tüm durumların tersi olarak yüksek değil de düşük glisemik indeksli olan hastalarda kesinlikle beyaz un gibi zararlı olan besinlerden uzak durulması gerekir. Böylece insülin direncini kırmak ve sağlık sorunlarını geride bırakmak isteyen birçok kişi beyaz ekmeğin zararlarının farkında olarak kendileri için ara öğün eklemeye özen göstermeleri gerekir. Beyaz ekmek yerine kişiler kilolarına ve doktor önerilerine göre ortalama olarak gün içerisinde 2 dilim tam buğday ya da tam tahıllı ekmek kullanımlarına özen göstermesi gerekir.

BAŞKA BİLMİŞ YAZI :  21 Gün Smoothie Diyeti

Bu sayede birçok kişi kendileri için en uygun olan diyetleri uygulayarak hem sağlık sorunlarını geride bırakabilir hem de daha sağlıklı kilo verme sürecini yerine getirerek, istedikleri bedenlere kavuşma fırsatlarını da değerlendirebilirler.

Yorum yapın