Antimalware Service Executable Kapatma (#00000)

Antimalware Service Executable Kapatma ile alakalı içeriğimize hoş geldiniz.

Antimalware Servis Çalıştırılabilir, yaygın olarak kısaltılmış olarak MSERT olarak bilinir, Windows güvenlik sistemlerinin bir parçasıdır. Bu program, Microsoft tarafından geliştirilen Windows Defender tarafından çalıştırılan bir güvenlik taramasının arka plan görevi ve çalışmasının temelini oluşturur. Ancak bazen bu program, bilgisayar performansını ciddi derecede bozacaktır. Windows’ta, bu servisi durdurmak veya bu hizmeti kapatmak için birçok yöntem vardır.

Birincisi, Antimalware Servis Çalıştırılabilir’i kapatmak için Windows Görev Yöneticisi kullanın. Windows Görev Yöneticisi, Windows’da başlatılan herhangi bir programın olduğu bilgisayarda çalışan bir servis ya da uygulamayı kapatmanıza yardımcı olur. İşletim sistemine bağlı olarak, Windows Görev Yöneticisi, bir tuş kombinasyonu (Ctrl-Alt-Del / Windows tuşu + R) ya da bir menüden erişilebilir. Sonra, ‘Hizmetler ve Uygulamalar’ sekmesini tıklayın, ardından “Hizmetler” sekmesini tıklayın. Burada Antimalware Servis Çalıştırılabilir aracını bulabilirsiniz. Listede bu araca tıklayın ve durdurmak için ‘Durdur’ seçeneğini seçin.

İkinci olarak, Windows Güvenlik Merkezi’nden Antimalware Servis Çalıştırılabilir’i kapatmak da mümkündür. Açıklamalara veya kısayol tuşlarına (Windows tuşu + I) tıklayarak Windows Güvenlik Merkezi’ne erişin.

Antimalware Service Executable Nasıl Kaldırılır

Antimalware Service Executable (MsMpEng.exe), Microsoft tarafından Windows Defender güvenlik uygulamasına özel olarak geliştirilen bir Windows özelliğidir. Birçok kullanıcı, bu özelliğin aşırı kaynak tüketimine neden olmakta olduğundan şikayet etmektedir. Bu nedenlerden dolayı, onlar bunu kaldırma işlemlerini yapmak isteyebilir.

Bu makalede, Windows Defender’ı kullanıcıların sistemlerinden nasıl tamamen kaldırabilecekleri anlatılacaktır. İşlem oldukça basittir ancak belirli adımlar izlenmelidir.

Birinci adım, sağ tıklayın ve Çalıştır’ı seçin. Donanım ve ses seçeneğini seçin ve ardından “Güvenlik Duvarı” sekmesini seçin. Donanım ve ses seçeneğinin altındaki Güvenlik Duvarı sekmesinde, “Windows Defender Güvenlik Duvarı” seçeneğini bulun ve bu seçeneği devre dışı bırakın.

İkinci adım ise, Windows’un Güvenlik ve Güncelleme ayarlarını değiştirmek. Başlangıç simgesine sağ tıklayın ve “Güvenlik ve Güncelleme Ayarlarını Değiştir” seçeneğini seçin. Yeni bir pencerede, Windows Güvenlik sekmesini bulun ve “Windows Defender Güvenliği” seçeneğini bulun ve devre dışı bırakın.

Son olarak, kullanıcıların bilgisayarlarındaki Windows Defender sürücüleri silmelerini de isteyebiliriz. Başlangıç simgesine sağ tıklayın ve “Bilgisayar Yöneticisi” seçeneğini seçin.

Antimalware Service Executable Kapatma 2022

Siber güvenlik günümüzün üstüne yükselen bir tehdittir. Windows işletim sistemi, çeşitli saldırılara karşı koruma sağlamak için Antimalware Service Executable adı verilen bir güvenlik aracı sunar. Bununla birlikte, bu aracın bazı performans problemleri vardır. Bu makale, Windows 10’da Antimalware Service Executable’i nasıl kapatabileceğinizi – 2022 yılı ile birlikte – açıklayacaktır.

Antimalware Service Executable, Windows 10 çalışma zamanında çalışır. Windows çalışma zamanı, bilgisayarın bütün işlemlerini yürütmesi için gerekli olan ve sistemin açılışından çalışmaya başlamasına kadar olan vakit aralığını ifade eder. Antimalware Service Executable, sisteminizi sürekli olarak tarayarak virüslere karşı koruyacak ve yazılım güncellemelerini uygulayacak. Ancak, bu tarama ve güncellemeler sisteminizin performansını da olumsuz etkileyebilir.

BAŞKA BİLMİŞ YAZI :  Iphone Pin Kodu Kaldırma

Antimalware Service Executable’i kapatmak için birkaç farklı seçeneğiniz vardır. Bunlardan ilki, Güvenli Mod’da çalışan sistem servisi kullanmanızdır. Güvenli Mod çalışma zamanında, bu hizmet etkin hale getirilmeyecektir. Ancak, Güvenli Modda çalışırken sistem performansının hala optimal olmaması muhtemeldir.

İkinci seçenek, otomatik çalışma zamanı güncellemelerini devre dışı bırakmanızdır.

Antimalware Service Executable Kapatmak Zararlı Mı?

Antimalware Service Executable (AMSE) Windows 10 ve daha eski Windows sürümlerinin varsayılan güvenlik aygıtıdır. Aslında, bilgisayarlarınızı virüslerden, solucanlardan ve diğer kötü amaçlı yazılımlardan korumanız için arka planda çalışan bir programdır. Bazen, bu koruyucu program CPU kullanımı üzerinde baskı yapıyor ve performansınızı düşürebilir. Bu nedenle, bazı kullanıcılar Antimalware Service Executable’ı devre dışı bırakma veya kullanımdan çıkarma konusunda sorular soruyor.

Kısaca, Antimalware Service Executable’ı devre dışı bırakmak veya kaldırmak virüsler ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı çok daha savunmasız olacağınız anlamına gelir. Yani, Antimalware Service Executable’ını devre dışı bırakmanız güvenlik açısından faydalı değildir.

Ancak, Antimalware Service Executable yüksek CPU kullanımı nedeniyle performansınızı düşürebiliyorsa, bu durumu optimize etmek için birkaç önlem alabilirsiniz. İlk olarak, bir virüs taramasının ardından, guvenli bir şekilde komut dosyası dosyalarını tarayarak potansiyel bir tehdit olup olmadıklarını kontrol edebilirsiniz. Bir virüs taramasından sonra, Windows güncellemelerini varsayılan olarak etkinleştirmeyi ve arka planda çalışan programlarını azaltmayı deneyebilirsiniz.

Antimalware Service Executable Nedir

Antimalware Service Executable (MsMpEng.exe), Microsoft tarafından geliştirilen ve Windows Defender ve Microsoft Security Essentials tarafından çalıştırılan bir engellenemedir. Birçok kullanıcı tarafından fark edilmeyen bu dosya, Windows’taki çeşitli virüs, solucan ve zararlı programların temizlenmesinde çok önemlidir.

MsMpEng.exe, Windows işletim sisteminizde çalışan Windows Defender’ın arka plan hizmetidir. Dosya, harici bir veri kaynağından alınan virüs tarama bilgilerini kullanarak sistemdeki dosyaları tarar. Windows Defender virüsleri ve diğer zararlı yazılımları ararken iki temel araç kullanır: İmzalar ve heuristik analiz.

İmzalar, virüs ve zararlı yazılımların tanımlarını içeren, temel olarak isimsiz dosyalardır. İmzalar otomatik olarak Windows Defender tarafından güncellenir ve her güncellemeyle sistemi tarama sürelerini hızlandırır.

Heuristik analiz, kullanıcıların karşısına çıkabilecek tüm zararlı yazılımlar hakkında haber verir. Windows Defender tarafından sağlanan bu heuristik araç, kullanıcının herhangi bir zararlı yazılımla karşı karşıya kalmasına neden olacak tehditleri tanımlar.

MsMpEng.exe, Windows işletim sistemlerinde her zaman arka planda çalışmaktadır ve herhangi bir şekilde çalışmayı kesmek veya bu dosyayı etkisiz hale getirmek önerilmez.

Antimalware Service Executable Ram Kullanımı

Kötü amaçlı yazılımlara (malware) karşı korunmak önemlidir. Antimalware Service Executable (MsMpEng.exe) Windows Defender ile birlikte, kötü amaçlı yazılımları tarama ve ortadan kaldırma için kullanılan bir işlemdir. Ancak, bu işlemin, sizin PC’nizin RAM kullanımını etkileyebileceği de bir gerçektir.

Bu nedenle, Antimalware Service Executable nedeniyle, PC’nizdeki RAM kullanımını geçici olarak arttırabilir. Bu da PC’nizin aşırı sıcaklıklar, gecikmeler ve diğer bazı problemler nedeniyle performansını etkileyebilir.

BAŞKA BİLMİŞ YAZI :  Fabrikadan Defolu Beyaz Eşya Fiyatları

Öncelikle, Antimalware Service Executable’ın RAM kullanımını arttırmak için yapabileceklerinizin en önemlilerinden biri, Windows Defender’ın doğru ayarlarla çalıştırılmasıdır. Windows Defender’ın ayarlarını her zaman güncel tutmanız, daha az RAM kullanmasını sağlayabilir. Bunun için güvenlik ayarlarınızı kontrol etmeniz tavsiye edilir.

Ayrıca, PC’nizin güncel ve düzgün bir şekilde korunması için, zaman zaman tarama ve temizleme işlemleri gerçekleştirmeniz gerekebilir. îşlemleri tarama ve temizleme işlemlerinin her zaman sağlıklı bir şekilde çalışması için Windows Defender’ın güncel olmasına dikkat etmelisiniz.

Son olarak, bu işlemi ölçeklendirmek veya devre dışı bırakmak için, masaüstüne sağ tıklayıp denetim masasına gidebilirsiniz.

Msmpeng.exe Kapatma

Windows işletim sisteminin bir parçası olan Msmpeng.exe, kullanıcının sisteminde gerçek zamanlı koruma sağlamak için Microsoft tarafından tasarlanmış bir süreçtir. Msmpeng.exe, bir güvenlik tarayıcısı olarak işletim sisteminizi taramasını ve güncellemelerini otomatik olarak yapmasını sağlar. Ancak bazen bu süreç sistem kaynaklarını çok yüksek bir oranda kullanmaktadır ve bu nedenle performans sorunları oluşturabilir. Bu nedenle, Msmpeng.exe’yi manuel olarak kapatmak gerekebilir.

Msmpeng.exe’yi kapatmak için, Windows’un Çalıştır komutunu açmanız gerekecektir. Bunu yapmak için Başlat Menüsünden Çalıştır’a tıklamanız ve ardından “services.msc” yazmanız gerekir. Ardından, msmpeng servisini durdurun.

Msmpeng.exe’yi kapatmak, Msmpeng.exe’nin kullandığı sistem kaynaklarını azaltabilir. Ancak, bu süreç Msmpeng.exe tarafından ortaya çıkan tüm güvenlik zafiyetlerini ortadan kaldırmaz. Yani Msmpeng.exe’yi kapatmak, sisteminizin tekrardan tehlikeye girmesine yol açabilir. Bu nedenle, Msmpeng.exe’yi sadece yetkili bir kişi tarafından kapatılmalıdır.

Msmpeng.exe’yi kapatmak için kullanılan herhangi bir komut, süreci geri yüklemek için başka bir komutla kapatılmalıdır.

Antimalware Service Executable Kapatılmalı Mı

Antimalware Service Executable (MsMpEng.exe), Windows 10’da kötü amaçlı yazılım veya virüsleri algılamaya ve silmeye yardımcı olan bir işlem olarak tanımlanır. Sabit diskinizin ve ağınızın korunması açısından önemli bir koruma özelliği olarak düşünülür. Bu nedenle, bu işlemi kapatmak pek akıllıca olmaz.

Peki, antimalware Service Executable kapatılmalı mı? Cevabımız evet ve hayır olacaktır. Öncelikle, bilgisayarınızda zarar verebilecek kötü amaçlı yazılımları algılaması ve engellenmesi için bu işlemi etkin kılmanız kârlı olacaktır. Ancak, eğer başka bir virüs koruması aktifse veya güvenlik yazılımınız çok fazla kaynak kullanıyorsa, antimalware Service Executable’i devre dışı bırakmanız işlemcinin ve bellek kullanımının azalmasına yardımcı olabilir.

Böyle bir durumda, hızlandırmak istiyorsanız bu işlemi kapatmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  1. Başlat tuşuna basın ve arama çubuğuna “Görev Yöneticisi” yazın. Görev Yöneticisine erişin ve orada “Görevler” sekmesine tıklayın.
  2. Gezinti penceresinde, “svchost.exe” ile başlayan bir işlem arayın. Bu, antimalware Service Executable’in görev olarak çalıştığı işlem olacak.
  3. Seçili işlemi sağ tuşla tıklayın veAntimalware Service Executable Kapatma Programı

Antimalware service executable kapatma programı, bilgisayar kullanıcılarına çeşitli zararlı yazılımları bulmak ve önlemek için Microsoft’un sunduğu bir güvenlik programıdır. Microsoft Defender, antimalware servisi executable’i kullanarak (MsMpEng.exe) kötü amaçlı yazılımlar ve diğer zararlı kodları tespit etmek için tarama işlemlerini gerçekleştirmektedir. Antimalware Service Executable kapatma programı, sisteminizin korunmasını sağlayacağından ve sistemin üzerinde çalışan uygulamalarınızı düzgün bir şekilde yürütmenizi sağlayacağından emin olmanızı sağlar.

BAŞKA BİLMİŞ YAZI :  Prefabrik Ev Fiyatları 2022 Kahramanmaraş

Ancak, antimalware service executable’in tarama işlemleri sizin bilgisayarınızdaki faaliyetinize etki edebileceğinden bunu kapatmak isteyebilirsiniz. Kapatmak için, bilgisayarınızdaki defender içeriklerinin yönettiği bu servisi manüel olarak durdurmak mümkün olacaktır. Ancak, bu işlemi yaparken, bilgisayar sisteminize zarar verme potansiyeline karşı lütfen dikkatli olun.

Kapatma işlemini başlatmadan önce, güvenli bir şekilde bilgisayarınızın korunmasını sağlamak için yedek oluşturmak önemlidir. Bunu yaptıktan sonra, Başlat menüsünden “Görev Yöneticisi” seçeneğini tıklayın ve “Yüksek Öncelikli” olarak çalışan uygulamalar sekmesinden MsMpEng.exe işlemini bulun ve sonrasında durdur seçeneğini seçin.

Anti Malware Executable Ne?

Günümüzde her gün yeni bir tehdit ile karşı karşıya kalıyoruz. İnternet kullanımının ve dijital dünyanın artmasıyla, evrensel olarak ciddiye alınması gereken bir tehdit olarak ‘anti-malware executable’lerin çoğalmasına şahit oluyoruz. Bunlar herhangi bir siber saldırıya maruz kalma olasılığını azaltmak ve verilerinizi korumak için kullanılan güçlü bir araçtır. Anti-malware çalıştırılabilir dosyaları, sistemlerinizi zararlı kodlar, casus yazılımlar ve diğer zararlı materyallerden korumak için tasarlanmış özel güvenlik yazılımlarıdır.

Anti-malware çalıştırılabilir dosyaları, sisteminize bulaşmış olası zararlı dosyaları ararken, sizin için önemli olan bilgileri ve kullanıcıları siber saldırılardan korur. Kurulmuş anti-malware çalıştırılabilir dosyaların, zararlı kodların kurulmasını önlemesi gerçekten de oldukça önemlidir. Çünkü bu tür virüsler, kişisel bilgilerinizi çalabilir, bir siber saldırganın sistemi kontrol edip kötüye kullanmasına izin verebilir ve birçok farklı şekilde sizi mağdur edebilir. Koruma için en etkili teknolojiyi kullanmak önemlidir ve anti-malware çalıştırılabilir dosyaları, son teknolojiyi kullanma özelliğine sahiptir.

Antimalware Service Executable Content Process Nedir?

Antimalware servisi çalıştırılabilir bir içerik süreci, herhangi bir zararlı yazılım koruması uygulamasının çalışması için gerekli olan önlemleri alan ve zararlı işlemleri başlatmak için gereken kodu çalıştırmaya olanak tanıyan bir işlemdir. Bu bağlamda, Antimalware servisi çalıştırılabilir içerik süreci kullanıcıların bilgisayarlarını her türlü zararlı yazılımdan sürekli olarak korumalarını sağlar.

Bir Antimalware servisi çalıştırılabilir içerik süreci, zararlı yazılımları tespit etmek ve önlemek için belirli algoritmalar kullanır. Örneğin, bu işlemler için kullanılan belirli bir algoritma, kullanıcının bilgisayarındaki yazılımları tarayarak zararlı yazılımlardan arındırmaya izin verir. Aynı zamanda, Antimalware servisi çalıştırılabilir içerik süreci her türlü güvenlik tekniğini kullanarak kullanıcıların daha fazla güvenlik sağlamalarını sağlar.

Bu teknikler arasında kullanılanlar arasında Şifreleme, Yetkilendirme ve İzleme sayılabilir. Antimalware servisi çalıştırılabilir içerik süreci, çoğu zaman otomatik olarak çalışmaktadır, ancak kullanıcılar programı manuel olarak çalıştırabilir.

Sitemizdeki diğer içeriklere ulaşmak için : Bilmiş Yazar – Doğru ve Güncel

Microsoft Yardıma ulaşmak için tıklayın.

Yorum yapın