Bilmeniz Gereken 10 Temel Sebze Kesimi

Rate this post

Sebze kesme stilleri sadece bir etkilemek için harika bir yol arkadaşlarınız ve aileniz—aynı zamanda her bir sebzeden aldığınız yiyecek miktarını en üst düzeye çıkarmanın akıllıca bir yoludur. Sebzeler hakkında sevilecek çok şey var. Lezzetlidirler, besleyicidirler ve çeşitli şekillerde hazırlanabilirler. Ama ya onları nasıl keseceğinizi bilmiyorsanız? Endişelenme – seni koruduk. İşte temel sebze kesme stillerine yönelik 10 adımlı kılavuzumuz ve her birinde ustalaşma konusunda ipuçları:

Ev aşçısıysanız, her sebzenin eşit yaratılmadığını bilirsiniz. Aslında, çoğumuz aynı birkaçını satın almaktan suçluyuz. sebzeler tekrar tekrar. Ama tadı kadar güzel görünen bir şey yapmak istiyorsanız, o zaman farklı sebzeleri denemeye başlamalısınız. Hangileri? İşte bilmeniz gereken 10 sebze kesimi için rehberimiz:

Bu pratik kılavuz, yemek yapma oyununda sana yardım et mutfakta. Bir aşçı olarak, harika bir yemek yapmanın en önemli adımının yüksek kaliteli malzemeler tedarik etmek olduğunu bilirsiniz. Ama bu gerçekten ne anlama geliyor? Bu sadece taze ürünler veya organik bakkaliye satın almakla ilgili değil, aynı zamanda bu ürünlerin satış için nasıl kesildiğini ve paketlendiğini de anlamanız gerekiyor. Bugün, alışveriş sepetinize hangi ürünlerin ekleneceğini seçerken bilinçli bir karar verebilmeniz için süpermarkette veya çiftçi pazarında bulabileceğiniz en yaygın sebze kesimlerinden bazılarını inceleyeceğiz.

Her tür sebze kesimi hakkında bilgi edinmeye başlamadan önce, burada biraz duralım ve bunların yemek pişirmede nasıl kullanıldığı hakkında konuşalım! Bazı insanlar mutfaklarını her şeyin tam olarak doğru bir şekilde ölçülmesi gereken bir bilim laboratuvarı olarak düşünürler – ancak yemek pişirmek, her malzemenin kendi özel ölçüm ve yöntemine sahip olduğu kurabiye pişirmeye benzemez. Bunun yerine, daha çok boyamaya benziyor: yönergeler var (“spagettinizin yarısını kaplayacak kadar su ekleyin” gibi) ama sonuçta hepsi ne tür bir yemek yapmak istediğinize bağlı (ve evet: sanat).

Artık Bilmeniz Gereken 10 Temel Sebze Kesim Olayını bildiğine göre temel sebze kesimleri yemek pişirme zamanı!

Yorum yapın