İphone Arayan Numara Yok Bulma

İphone arayan numara yok bulma işlemi bulunup bulunmadığı Iphone cihaz kullanan kişiler ara sık sık gizli numaralardan arama geldiğinde araştırılan konular arasında yer almaktadır. Gizli numaralardan aranan iPhone kullanıcılarında arayan numara yok uyarısı gelmekte olup genellikle bu uyarıyı alan kişiler kim tarafından aradıklarını merak etmekte ve arayan numaranın kim olduğunu öğrenip öğrenemeyeceklerini araştırmaktadırlar.

İphone Arayan Numara Yok Bulma

Bu noktada gizli numaradan aranan kişilerin arayan numarayı görüntüleme imkânı bulunmamakla birlikte en genel çözüm gizli numaralardan gelen engellemelere hattı ve telefonu kapamak olmaktadır. Operatörlerin mobil uygulamalarından, müşteri hizmetlerinden veya kısa mesaj yöntemi ile gizli numaralardan gelen aramalar kapatılabilir.

BAŞKA BİLMİŞ YAZI :  Clash Of Clans 4 Seviye Köy Düzeni

Son zamanlarda özel numaralardan gelen arama sıklığı oldukça artmış olup birçok kullanıcıya özel numaralardan arama gelmektedir. Bu durumda aramalar * # 38 # özel numara bulma ile kişiler numaralarını özel veya gizli olarak ayarlayabilmekte ve numarası gözükmeden arama gerçekleştirebilir.

Genellikle bu numaraları tespit etmenin en basit yolu müşteri temsilcilerini aramak ve daha sonra arama kayıtları içerisinden arayan numarayı tespit etmek mümkündür.

Iphone Arayan Numara Yok

İphone telefonlarda oldukça sık rastlanan Iphone arayan numara yok uyarısı çoğunlukla bilinmeyen bir telefon numarasından gelen aramalarda yazmaktadır. yani gizli numaradan aranan kişilerin ekranında arayan numara yok uyarısı çıkmaktadır.

Genellikle iPhone telefonlarda rastlanan bu durum hat ayarlarında veya telefon ayarlarında gizli aramaya açık hatlar bu aramaları alabilmektedir. Aynı zamanda birçok kişi farklı cihazlardan gizli numara ile iPhone cihaz kullanan kişilere bu yöntemle arayabilir.

BAŞKA BİLMİŞ YAZI :  Xiaomi Şebeke Sorunu

Yani birçok kişi tarafından merak edilen arayan numara yok ne demek? sorusunun cevabı sizi arayan kişi gizli numaradan aradığında Iphone telefonunuzda arayan numara yok uyarısı ortaya çıkmaktadır. bu durumda gizli numara ya da bilinmeyen numaralar kullanarak birini aramak mümkün olmasının yanı sıra aynı zamanda Turkcell, Türk Telekom veya Vodafone operatörleri içerisinden de gizli numara ile birisini aramak mümkündür.

Ancak karşı tarafın gizli numaralara karşı hattını veya telefonunu kapatması durumunda gizli numara ile aramak mümkün olmamaktadır.

Arayan Numara Yok Ve Bilinmeyen Numara Farkı

Arayan numara yok ve bilinmeyen numara farkı özellikle IPhone kullanıcıları tarafından sıkça araştırılan konular arasında yer almaktadır. Diğer cihazlarda gizli numaralardan gelen aramalar bilinmeyen numara olarak uyarı verirken iPhone cihazlara gelen gizli numaralardaki aramalarda arayan numara yok uyarısı yer almaktadır.

BAŞKA BİLMİŞ YAZI :  Tivibu Kumanda Çalışmıyor

Bu nedenle arayan numara yok ve bilinmeyen numara aslında temelde aynı duruma karşılık gelen uyarılar olmakta olup biri ios işletim sistemine sahip cihazlar için geçerli olurken diğeri Android işletim sistemine sahip olan cihazlar için geçerlidir.

Bu nedenle arayan numara yok ve bilinmeyen numara kapsamında aynı metotları kullanarak gizli numaradan gelen aramaları kapatmak mümkündür.

Yorum yapın