Saç Maskesi Nasıl Kullanılmalı?

Saç maskesi kullanımıkolay bir bakım yöntemi olması nedeniyle oldukça sık tercih edilen bir bakım ürünüdür. Saç maskeleri özellikle de son yıllarda sosyal medya reklamlarında ve birçok influencer iş birliği sayesinde sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

Yıpranmış ve sönük saçlara kaybettiği nemi geri kazandırmak, onarmak ve beslemek amacıyla düzenli aralıklarla saç maskesi kullanılmalıdır. Peki, saç maskesi kullanımı nasıl olmalıdır?

Adım Adım Saç Maskesi Kullanımı

Saçlarınızın yıpranmış görüntüsünden kurtulmak için saç maskesi kullanmanız gerekir. Bunlar, saçın ihtiyacı olan besinleri ve nemi içerisinde bulunduran bakım ürünleridir. Birçok kozmetik mağazasında, marketlerde ve online satış sitelerinde satışa sunulan bu ürünlere uygun fiyatlara sahip olarak evde kendiniz uygulayabilirsiniz.

BAŞKA BİLMİŞ YAZI :  Erkek Terazi Burçlarının Genel Özellikleri - 2022

Nasıl kullanılır? Evde kullanımı:

1- Saçların Temizliği

Maske şampuandan önce mi kullanılır? Sorusunun yanıtını merak ediyor olabilirsiniz. Kullanmadan hemen önce saçların yıkanarak temizlenmesi gerekir. Genellikle temiz ve ıslak saça uygulansa da, ürün içeriğine göre değişiklik göstererek kuru saça da uygulanabilir. Maskeden en iyi sonucu elde etmek için saçın temiz olması önemlidir.

2- Saçları Taramak

Maskeden önce ve sonra tarama işleminin uygulanması oldukça önemlidir. Saçın fazla suyunu havlu ile aldıktan sonra, saçın her yerine maskenin ulaşması açısından, saç tipinize uygun bir tarak ile saçlarınızı taramanız gerekir.

sac-maskesi-kullanimi

Saç Maskesi Kullanımı

3- Saç Maskesi Kullanımı

Ne zaman kullanılır? Sorusuna yanıt arıyor olabilirsiniz. Saçlarınızın eskisi gibi sağlıklı ve parlak görünmediğini hissettiğiniz an maske kullanımı için kendinizi hazırlayabilirsiniz.

Ne sıklıkla kullanılmalı? Sorusunun yanıtı ise şu şekilde olacaktır; haftada 1 kez uygulamak saç sağlığını korumak açısından yeterlidir.

BAŞKA BİLMİŞ YAZI :  Barış Çiçeğinin Bakımını Nasıl Yapmalısınız?

Kuru saça mı uygulanır? Diye merak ediyorsanız, satın aldığınız ürünün ambalajında yazan kullanım talimatını bir göz atabilirsiniz. Genellikle temiz ve ıslak saça uygulanan saç maskeleri, ürün içeriğine göre değişiklik göstererek kuru saça da uygulanabilmektedir.

Temiz saça saç maskesini yukarıdan aşağı olacak şekilde sürerek uygulamaya başlayabilirsiniz. Son olarak maskeyi saç diplerinize masaj yaparak uygulamayı unutmayın.

sac-maskesi-kullanimi

4- Maskenin Bekleme Süresi

Saç maskesi evde deneyerek de oldukça iyi bir sonuç elde edebilirsiniz. Saçınıza uyguladığınız maskenin ürün ambalajında belirtilen kullanma talimatlarına uygun şekilde bekleme süresini ayarlayabilirsiniz. Saç maskesi kullanımı sırasında maskeyi sürdükten sonra saçlarınızı havlu ile sarmanız, ürünün saça daha iyi nüfuz etmesini ve nemi korumasını sağlayacaktır.

5- Durulama ve Kurulama

Maskeyi saçınızdan arındırma vakti geldiğinde ne sıcak ne de soğuk su ile yıkamanız saçın nemini koruması açısından önemlidir. Ilık su ile saçlarınızı durulayarak maskenin ağırlığını almanız gerekir.

BAŞKA BİLMİŞ YAZI :  Herbalife Nasıl Kullanılır?

Maske sonrası yıkanmış saçlarınızı kurutmak için; saç kurutma makinesi saça uzak tutmak ve orta sıcaklıkta bir ısı ayarında kurutmak saçın kazandığı nemi kaybetmemesi açısından önemlidir.

Sitemizdeki diğer içeriklere ulaşmak için : Bilmiş Yazar

Saç bakımı ve ekipmanları hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için : Saç bakımı

Yorum yapın