Mastur Gusül Gerektirir Mi?

Mastur gusül gerektirir mi? Erkeklerde ve kadınlarda gusül abdestini bozan durumlar arasında ön plana çıkan konulardan bir tanesi de mastur gusül gerektirir mi sorusu birçok kişinin merak ettiği bir detaydır. Din adamları tarafından gelen açıklamaların bir kısmı bu konuda netlikleri vermektedir.

Mastur orucu bozar mı ve elle tatmin olmak insanların hayatında etkileri nelerdir gibi birçok detaya değinilmiştir.

Kadınlarda Gusül Abdestini Bozan Durumlar

Kadınlarda gusül abdestini bozan durumlar genel anlamda incelenecek olduğu zaman;

  1. Doğum sonrası lohusalık,
  2. Adet dönemi (regl),
  3. Cinsel birleşme,
  4. Masturbasyon,
  5. Cinsel birleşme olmaksızın zevk alma ve ıslanma abdest bozulmasına neden olur.
BAŞKA BİLMİŞ YAZI :  Pişman Ettirip Özür Dilettiren Dua

Mastur Orucu Bozar Mı?

Oruç durumundayken cinsel birleşmelere girmeden, mastürbasyon yapmak ya da buna benzer cinsel eylemlerde bulunmak orucun bozulmasına neden olur. Oruç ile bayramlarda mastürbasyon yapmayı bırakmak, hem en hayırlı olan hem de en sağlıklı olan durum arasında yer alır. Kısaca incelenecek olduğu zaman mastürbasyon orucu bozan durumlardan bir tanesi olur.

 Mastur Gusül Gerektirir Mi
 Mastur Gusül Gerektirir Mi

Mastur Gusül Gerektirir Mi?

Mastür gusül gerektirir mi kısmı da birçok kişinin en çok merak ettiği konulardan bir tanesidir. Detaylı bir şekilde konuları incelemek gerekirse rahatlama olsun olmasın meni ya da zevk suyu gibi bir akıntının gelmesi dahi fark etmeden mastürbasyon ardından gusül abdesti almak şart bir durumdur. Aksi halde insanların haram kalması ve haram şekilde dolaşması söz konusu olur.

BAŞKA BİLMİŞ YAZI :   İnsan Ölmeden 40 Gün Önce Hisseder Mi

Mastür gusül gerektirir mi sorusunun yanıtı da bu şekilde olmaktadır. Abdest almadan gezmek hem caiz değil hem de katı kurallar ile net bir şekilde açıklanmıştır.

Elle Tatmin Gusül Gerektirir mi?

Elle tatmin gusül gerektirir mi sorusu da aynı şekildedir. El ya da farklı bir cisim yardımı ile olması fark etmeden kişiye uygulanan herhangi bir tatmin durumu yanı sıra dokunmadan alınan zevklerin ardından gusül abdesti alınması şarttır.

Yastığa Sürtünmek Gusül Gerektirir Mi?

Yastığa sürtünmek gusül gerektirir mi sorusu da merak edilirken yanıtı evet olan bir konudur. Cinsellik için illa birisinin olmasına gerek yoktur.

Yorum yapın