Dünyanın En İyi Dans Eden Ülkesi Hangisi?

Dünya’nın en iyi dans eden ülkesi hangisi? denildiği zaman akla birçok ülke gelir. Fakat ilk sırada gelen Salsa dansı ile Küba olmaktadır.

Salsa; Karayipler kökenli olduğu bilinen bir dans türü olurken ismi ile belirtilen müzik türleri eşliğinde hem çiftler hem de gruplarla icra edilebilen Latin Amerika’nın ABD’nin modern bir dansı olarak öne çıkar.

İlk başlarda Latin Amerika hakları arasında oldukça yaygın ve herkes tarafından bilinen bir müzik türü olurken Karayipler’den ABD’ye göçenlerin olmasından ötürü ABD’de de oldukça yaygın bir hal almayı başarmıştır. Daha çok 1980’li yıllardan sonra tüm dünya üzerinde tanınır bir hal almıştır.

Dünyanın En İyi Dans Eden Ülkesi Hangisi? Sıralaması

Dünya’nın en iyi dans eden ülkesi sıralaması genel olarak incelenecek olduğu zaman birçok farklı ülke öne çıkar. Bu ülkelerin sıralaması;

 1. Salsa – Küba
 2. Vals – Avusturya
 3. Polka – Çek 
 4. Tarantella – İtalya
 5. Tango – Arjantin
 6. Kafkas – Türkiye
 7. Sirtaki – Yunanistan
 8. Flamenko – İspanya
 9. Samba – Brezilya
 10. Hula – Hawaii
 11. Salsa – Küba olarak belirlenmiştir.
BAŞKA BİLMİŞ YAZI :  2024’ün İlginç Teknolojileri

Dünyanın En İyi Dans Eden Ülkeleri

Dünya’nın en iyi dans eden ülkeleri kısmında birçok ülke gözlenmektedir.

Dünyanın En İyi Dans Eden Ülkesi Hangisi?
 Dünyanın En İyi Dans Eden Ülkesi Hangisi

Dünyanın En İyi Dans Eden Ülkesi Hangisi? Avustralya

Vals türü ile herkesin gözdesi olan Avustralya adeta dansın %75’ine sahiptir. En belirgin özellikleri dans sırasında çiftlerin biri birilerine çok sıkı bir şekilde tutunarak bir noktanın etrafında dönerek dans ediyor olmalarıdır.

Dünyanın En İyi Dans Eden Ülkesi Hangisi? Çek

Polka dans türü ile ünlü olan Çek; halkı tarafından sevilerek edilen bir dans türüdür. Geleneksel dans türlerinden birisi olarak öne geçerken kelime anlamı olarak da yardım adım olarak bilinmektedir. Birçok özel gösteride tercih edilen dans türü olmaktadır.

BAŞKA BİLMİŞ YAZI :  Kocam Beni Aldatıyor mu Testi

Dünyanın En İyi Dans Eden Ülkesi Hangisi? İtalya

Tarantella dansı İtalya sınırlarında çılgın dans ya da örümcek dansı olarak bilinirken ilk olarak 15’nci yüzyıl ortalarında ortaya çıkan geleneksel bir dans türüdür. Oldukça yaygın bir dans türü olurken hem dans edenlere hem de bu dansı izleyenlere güzel keyifler verdiği bilinir.

Dans ve dans türleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız : Dans

Yorum yapın