Son Hat Artık Kullanılamıyor Hatası

Son hat artık kullanılamıyor hatası, İPhone kullanıcılarının çok sık karşılaşabildikleri sorunlardan biridir. Özellikle yeni bir İPhone cihaz alındığında ve ilk kez etkinleştirildiğinde mesaj atmak veya arama yapmak isteyen kişiler, bu hata ile karşılaşabilmektedir. Yalnızca ilk kez etkinleştirilen telefonlarda değil, çeşitli sebeplerden dolayı hali hazırda kullanılan cihazlarda da karşılaşılabilen bu hatanın sebebi ise e-SIM özelliğidir.

Özellikle İPhone markasının XR ve XS modellerinden başlayan ve İPhone 13 e kadar giden tüm yeni modellerde yer alan bu e-SIM özelliği sebebiyle bu modellerden birine sahip olan kişiler bu sorunla karşılaşabilmektedir.

Dijital bir sim özelliği olan ve çift sim seçeneği bulunan bu özellik, cihazda özellikle bazı ayarların yanlış olması veya çeşitli ufak problemler sebebiyle son hat artık kullanılamıyor hatasına neden olabilmekte ancak bu sorunun pek çok farklı çözüm yöntemi bulunmakta ve sorun ortadan kolayca kalkabilmektedir.

Son Hat Artık Kullanılamıyor Hatası İPhone Çözümü

Son hat artık kullanılamıyor hatası İPhone kullanıcılarının karşılaştığı ve arama veya mesaj atmalarına engel olan bir e-SIM hatasıdır. Özellikle yeni model İPhone kullanıcılarının bu hatadan kurtulabilmeleri için etkili pek çok farklı çözüm yöntemi bulunmakta ve bu yöntemlerin denenmesi halinde sorun ortadan kalkmaktadır.

BAŞKA BİLMİŞ YAZI :  Bedava Spotify Hesapları 2024

Son hat artık kullanılamıyor hatası İPhone çözümü için kişilerin uygulayabilecekleri en etkili çözüm yöntemleri şunlardır;

  • İPhone cihazınızın güncellemelerini kontrol ederek, son sürümü kullanmıyorsanız ve yüklemeniz gereken bir yeni sürüm bulunuyorsa bu sürümü yükleyerek sorunu çözebilirsiniz. Yazılım güncelleme yalnızca bu hata için değil pek çok hata için en önemli çözümlerden biridir.
  • Bu hatanın çözümü için en etkili çözümlerden biri, cihazın bir süre uçak moduna alınarak ardından tekrardan uçak modundan çıkarılmasıdır. Uçak modu, özellikle ağ sorunları yaşanan durumlarda cihaz ile ağ arasındaki bağlantının kesilmesine neden olduğu için, tekrardan açıldığında yeni bir bağlantı ile bu sorundan kurtulabilirsiniz.
  • Cihazınızda çalışan bir hizmette yaşanan ufak sorundan dolayı bu sorunu yaşayabileceğiniz için cihazınızı yeniden başlatarak bu sorunu çözebilirsiniz. Sistem önbelleğini ve arka plan hizmetlerini bu sayede temizleyerek soruna neden olan durumu ortadan kaldırabilirsiniz.
  • SIM kartınızı yerinden çıkarıp, hafif bir şekilde üfleyerek yeniden takarak bu sorunu çözebilirsiniz.
  • e-SIM özelliğinden kaynaklanan bu sorunun çözümü için cihazınızdaki ağ ayarlarını sıfırlayarak bu sorunu çözebilirsiniz. Bu hatanın ana sebebi e-SIM özelliği olduğu için, ağ ayarlarını sıfırlamak diğer bir seçenekler arasında yer alıyor. Ayarları sıfırlayarak her şeyi varsayılan haline getirebiliriz.
  • Cihazınızdaki tüm arama kayıtlarını temizleyerek bu sorunu çözebilirsiniz.
BAŞKA BİLMİŞ YAZI :  Miui Optimizasyonu Kapatma
Son Hat Artık Kullanılamıyor Hatası
Son Hat Artık Kullanılamıyor Hatası

Son Hat Artık Kullanılamıyor Hatası İPhone 13

Son hat artık kullanılamıyor hatası İPhone 13 kullanan kişilerin karşılaşabildiği hatalardan biri olarak, yukarıda bahsedilen çözüm yöntemleri kişiler tarafından uygulanarak kolaylıkla bu sorundan kurtulabilmek mümkündür.

Son hat artık kullanılamıyor İPhone 12, Son hat artık kullanılamıyor hatası İPhone 11 ve İPhone XS ve XR modellerinde de meydana gelebilmektedir.

Iphone 13 satın almak veya özelliklerini daha detaylı öğrenmek isterseniz : iPhone 13 Apple (TR)

Yorum yapın