10 Saniyede Kabul Olan Dua

5/5 - (4 votes)

10 Saniyede Kabul Olan Dua etmeyi birçok kişi ister. Zira insanlar arzu ve isteklerinin en kısa sürede gerçekleşmesini arzular. Her insan bu bakımdan farklı bir şey isteyebilir. Eğer bunun kısa sürede kabul olmasını istiyorsanız, Allahü Teala’ya ihlaslı bir şekilde, kalpten dua etmeniz gerekir.

Ayrıca dua sürekli edilmeli, sadece sıkıntılı dönemlerde edilmemelidir. Ancak kişiler de elinden geldiği kadar isteği için çalışmalıdır. Örnek olarak iş bulmak istiyorsanız bulmak üzere gayret gösterilmelidir. Bu süreçte dua edilirse en kısa sürede kabul olabilir.

Kişiler bunun dışında bazı noktalara da uyum göstermelidir. Günah ve haramlardan uzakta durulmalı, Allahü Teala’nın emirlerine göre yaşanmalıdır. Reddedilmeyen sırlı dua ederken bunlara özen gösterilmesi, herkes için şarttır.

10 Saniyede Kabul Olan Dua

İçindekiler

Reddedilmeyen sırlı dua etmeden önce dua için niyet söylenmeli, sonrasında da besmele çekilmesi gerekir. Kişiler bildikleri her duayı okuyabilir. Ayrıca şunu etmek de mümkündür;

 1. Allahumme inni es’elüke
 2. bienne leke’l-hamdu
 3. La ilahe illa entel Hannanül Mennân
 4. Ya Bedi’assemavati vel-ardı
 5. Ya Zelcelali vel-ikram. Es’elükel cennete ve euzu bike minennari

Bunun yanı sıra anında kabul olan dua için farklı şekilde de edilebilir. Bunlardan bir tanesi de aşağıda yer aldığı gibidir;

 1. Ya ‘İmade men la ‘imade leh, Ya Senede men la senede leh
 2. Ya Zühra men la zühra leh, Ya Giyaşe men la ğiyaşe leh
 3. Ya Hırze men la hırze leh, Ya Fahra men la fahra leh
 4. Ya ‘İzze men la ‘izze leh, Ya Mu’îne men la mu’îne leh
 5. Ya Enîse men la enîse leh, Ya Gunyete men la gunyete leh sübhaneke
 6. Ya la ilahe illa ente’l-ema-ne’l-emane, hallisna mine’n-nar.

Yürekten edilirse reddedilmeyen sırlı dua edilebilir.

Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş Dua Diyanet yazımız da ilginizi çekebilir.

10 Saniyede Kabul Olan Dua

Dua Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

Duanızın kabul edilmesini istiyorsanız bir takım noktalara dikkat edilmesi gerekir. Yıldırım hızıyla kabul olan dua etmek isteyenler bunları bilmelidir.

Dua etmeden önce besmele ve salavat getirilmelidir. Aynı zamanda gusüllü ve abdestli olunmaya da özen gösterilmelidir.  Haramlardan ve günahlardan da mümkün olduğu kadar uzakta durulmalıdır. Ayrıca şunlara da özen gösterilmesi tavsiye edilir;

 1. Dua edilecek ortam temiz ve uygun olmalıdır.
 2. İhlaslı bir şekilde dua edilmelidir.
 3. Dua yalnızca sıkıntılı zamanlarda edilmemeli, her zaman okunmalıdır.
 4. Esmaü’l Hüsna dua ederken kullanılmalıdır

Ayrıca duaların kabul olduğu zamanlar da bilinmeli, geldiğinde kaçırılmamalıdır. Mübarek gün ve gecelerde, ezan okunduğunda, hasta veya sıkıntıdayken, yağmur yağarken ve namaz ardından dua edilmelidir.

Bunların dışında da duaların kabul olduğu zamanlar mevcuttur. Tümünü bilirseniz, 1 günde kabul olan dua edebilirsiniz. Ancak büyünün haram olduğunu unutmamanız ve kesinlikle uzak durmanız gerekir.

Yorum yapın