58 Saniyede Kabul Olan Dilek Duası

5 dakikada kabul olan dua birçok kişi tarafından incelenen konular arasındadır. Çünkü her insanın farklı bir konuda bir arzusu bulunur. Bazı kişiler araba almayı bazıları da bir eve sahip olmayı diler. Bazen de sevdiği kişinin onu sevmesi talep edilir. Bunları arttırmak da mümkündür.

Her şeyi yaratan Allahü Teala’dır ve bir arzunuz varsa dua etmeniz gerekir. Eğer ihlaslı ve sürekli dua ederseniz, makbul olan dualardan olabilir. Kişiler de konu hakkında elinden geleni yapmalı, bir emek göstermelidir. Örneğin araba almak istiyorsanız para biriktirmelidir.

Bunun yanı sıra kişiler yaşantısını da değiştirmeli, Allahü Teala’nın emirleri kapsamında olmasına özen göstermelidir. Haramlardan uzak durulmalı, günah işlenmemeye gayret edilmelidir. 58 saniyede kabul olan dilek duası ederken bunlara özen gösterilmelidir. 

Dilek Duası Ne Zaman Edilebilir?

58 saniyede kabul olan dilek duası her zaman edilebilir. Bununla birlikte özellikle tavsiye edilen zamanlar da vardır. Şu gibi zamanların kaçırılmaması gerekir;

 1. Cuma günü öğle ve ikindi vakitleri arasında
 2. Ezan ve kamet arasında
 3. Namaz kılarken, secdedeyken ve namaz ardından
 4. Mübarek gün ve gecelerde
 5. Ezan okunduğu zamanlarda
 6. Kur’an-ı Kerim hatmedildikten sonra
 7. Hasta ve sıkıntılı zamanlarda
 8. Oruç tutarken
 9. Yağmur yağarken
BAŞKA BİLMİŞ YAZI :  Çok Para Kazanmak İçin Okunacak Dua

Bu gibi vakitler İslam’da duaların makbul olduğu zamanlardan bazılarıdır. Bunlar geldiğinde dua etmek bu nedenle önerilmektedir.

Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş Dua Diyanet yazımız da ilginizi çekebilir.

58 Saniyede Kabul Olan Dua

5 dakikada kabul olan dua için bilinen tüm sureler okunabilir. Lakin büyü yapılması yönüne gidilmemelidir. İslam dininde bunun haram olduğu unutulmamalıdır.

Okuduğunuz tüm sureler inanarak okunmalıdır. Böylece makbul olabilir. Ederken Esmaü’l Hüsna da kullanılmalıdır. Ayrıca ellerin semaya açılması, tamamlandıktan sonra da yüze sürülmesi gerekir. Dua ederken ilk önce euzü besmele çekilmelidir.

Allahü Teala’ya hamd edilmeli, peygamber efendimize de salavat getirilmelidir. Bunlara özen gösterilirse daha iyi dua edilebilir. Bunların yanı sıra tövbe istiğfar da edilmelidir.

BAŞKA BİLMİŞ YAZI :   Mastur Gusül Gerektirir Mi? 2024
58 Saniyede Kabul Olan Dilek Duası

Kabul Olan Duada Neler Önerilir?

Yıldırım hızıyla kabul olan dua ederken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bir kısmı aşağıda olduğu şekilde sıralanabilir;

 1. Kişiler hayatlarını düzene almalı, dilini kötülüklerden korumalıdır.
 2. Sadece sıkıntılı dönemlerde değil her zaman edilmelidir.
 3. Ortam uygun olmalı, öncesinde salavat da getirilmelidir.
 4. Erkekler de kadınlarda dua etmeden önce uygun bir şekilde giyinmelidir.
 5. Dua edilecek ortam temiz olmalıdır.

Bunların dışında abdest ve gusül abdesti olmasına da özen gösterilmelidir. Yıldırım hızıyla kabul olan dua ederken kişiler Kur’an-ı Kerim okuyabilir. Bildikleri sureleri de doğru bir şekilde edebilir. Ayrıca anne-babanın çocukları için ettiği duaların kabul olduğu da unutulmamalıdır.

Dolayısıyla anne-babanızla konuşmak ve onların bu konuda duasını almak da 58 saniyede kabul olan dilek duası için önerilir.

Yorum yapın