Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş Dua Diyanet

Hayırlı evlilik için denenmiş dua diyanet oldukça araştırılan bir konudur. Evlilik kişilerin evlilik akdi ile oluşturulmuş bir bağdır. Bu bağ hukuki bir bağdır. Eşlerin birbirine karşı sadakat bağı ile bağlandığı bilinmektedir. Eşler birbirine karşı sorumludur. Bu anlamda da hareketleri, sözleri birbirini bağlamaktadır. Eşlerin birbirine karşı sorumlulukları bulunmaktadır. Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş Dua Diyanet nedir?

Evlilik hukuki bir olaydır. Ama aynı zamanda dinimizde eşlerin birbirine karşı olan sorumluluklarına genişçe yer vermiştir. Bu anlamda hem hukuk hem din evlilik noktasında bir takım kurallar içermektedir. Bu kurallarla kişiler birbirine bağlıdır. Ve birbirlerine karşı yerine getirmekte olduğu yükümlülükleri bulunmaktadır.

Evlilik bitmesi için bir araya gelinen bir kurum değildir. Yani kimse boşanmak için evlenmez. Kimse mutsuz olmak için de evlenmez. Bu anlamda eşler birbirine gönül bağı ile bağlı olmalıdır. Ve birbirlerini kırmamaya özen göstermelidir. Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş Dua Diyanet önerisi hangi duadır?

Tesirli Kısmet Açma Duası

Tesirli kısmet açma duası özellikle evlenmek isteyen kişiler tarafından okunmaktadır. Bu anlamda da yer gök dua ile oluşturulmuştur. Kalpten edeceğiniz bir dua kesinlikle Allah katında hüküm görecektir. Bir şeyi gerçekten hakkı ile istemek çok önemli ve kıymetli bir olaydır. Tesirli yani etki eden kısmet duası şudur:

BAŞKA BİLMİŞ YAZI :   Mastur Gusül Gerektirir Mi? 2024

Allahümme ya müfettıhal ebvabi iftah lena külle hayral bab*Allahümmerzukna rizkan vasian ve umran taviylen vallahü nes`elü en yüvafikana li hıdmetil ılmi ved dini ven necahı fil imtihan *innellahe la yuhlifül miad*ve billahit Tevfik.

Bu dua ile en yakın sürede kısmetinizin açılması muhtemeldir.

Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş Dua Diyanet
Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş Dua Diyanet

Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş Dua Diyanet

Sevdiğin ile evlenmek için dua anlamında yukarıda paylaştığımız duayı okuyabilirsiniz. Özellikle dua etmek kişinin kalbinin ferahlamasına sebep olmaktadır. Bu anlamda da her şeyi gören bilen sebep olan Allah’tır. Sizde bir duanızın kabul olmasını istiyorsanız dua etmeniz oldukça önemlidir. Birşeyi kalpten istemek kadar güzel ve hayırlı olanı yoktur.

Dua etmeden önce abdest alarak duanın etkisi artırılabilir. Özellikle namaz kılmak bu noktada oldukça önemlidir. Secdede edilen dualar daha çok kabul görmektedir. Allah der ki kulum istesin ben vereyim. Bu anlamda dua etmek tesirli bir durumdur.

BAŞKA BİLMİŞ YAZI :  11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

Video kaynak

Yorum yapın