Kyk Wifi Kota Sorgulama

Kyk Wifi Kota Sorgulama – Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından özellikle düşük gelirli üniversite öğrencilerinin çok uygun fiyatlara yurtta kalabilmesini sağlayan KYK yurtları, her ilde bulunmakta ve bu KYK yurtlarında çok fazla öğrenci konakladığından dolayı herkesin yeterince internet bağlantı kullanabilmesi için ücretsiz Wifi ağlarında her öğrenci için ayrılmış bir kota bulunmaktadır. Bu nedenle de KYK öğrencileri, ne kadarlık bir internet kullanım kotasına sahip olduğunu ve zaman içerisinde bunun ne kadarını kullandığı görebilmek için KYK Wifi kota sorgulama işlemini nasıl yapabileceğini merak etmektedir.

Özellikle internet kullanımın dengede tutmak ve kotayı kısa sürede doldurarak mağdur olmak istemeyen öğrenciler, sık sık bu sorgulamayı yaparak kalan GB haklarını kontrol etmektedir. Öncelikle KYK Wifi internet bağlantısı için kalan kullanım haklarını sorgulamak isteyen kişiler için bunun 2 farklı basit yolu bulunmaktadır.

İlk olarak öğrenciler, hem Wifi şifresi alma hem de kalan kullanımlarını sorgulamak için e-devlet sistemi üzerinden kolayca bu sorgulamayı yapabilmektedir. Bir diğer yöntem ise tıpkı e-devlet internet sitesinde olduğu gibi KYK’nın veya GSB’nin resmi internet sitesi üzerinden kalan kullanımları ve tüm detayları görebilmektir.

Kyk Wifi Kota Sorgulama

KYK yurtlarında kalan öğrencilerin ücretsiz KYK Wifi ağını kullanabilecekleri belli bir kota bulunmakta ve bu kotanın aşılması durumunda kişilerin internet bağlantıları oldukça yavaşlamaktadır. Bu durumu yaşamak istemeyen öğrenciler de sürekli olarak kalan kullanımlarını sürekli olarak kontrol etme ihtiyacı duymaktadır.

BAŞKA BİLMİŞ YAZI :  9520 Ye Mesaj Gitmiyor

İşte  bu nedenle de KYK yurdu öğrencileri, bu kota sorgulama işlemlerini dilerlerse e-devlet üzerinden veya KYK’nın resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilmektedirler. Bu sorgulama sistemi sayesinde hem toplam sahip oldukları kota hem de ne kadar kullandıklarını görebilmektedirler.

KYK’nın Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Kota Sorgulama

KYK’nın resmi internet sitesi üzerinden kota sorgulama işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. KYK’nın sitesi üzerinden kota sorgulama yapacak olan kişiler, wifi.kyk.gov.tr giriş linki ile sitede yer alan ilgili kısma ulaşabilmekte ve buradan gerekli bilgileri girerek kota kullanım ve kalan kota gibi daha birçok kota bilgisine kolayca erişebilmektedir.

Kyk Wifi Kota Sorgulama
Kyk Wifi Kota Sorgulama

KYK Wifi Kota Sorgulama E-Devlet

KYK Wifi kota sorgulama e-devlet üzerinden kolayca gerçekleştirilebilmektedir. Özellikle KYK yurtlarında konaklayan ve kendisi için belirlenmiş olan internet kulanım kotası hakkında bilgi almak isteyen öğrenciler, e-devlet hesaplarına giriş yaparak bu hizmet alabilmektedir. Bunun için izlenmesi gereken adımlar ise şöyledir;

  • İlk olarak öğrenciler, e-devlet sistemine giriş yapmalıdır.
  • Ardından yukarıda yer alan arama kutucuğuna “Gençlik ve Spor Bakanlığı Wifi Şifre İşlemleri” yazılarak arama kutucuğunun altında çıkan bu seçeneğe tıklamanız gerekmektedir.
  • Daha sonra karşınıza gelecek olan sistem sayfasına giriş yaptığınızda inceleyebileceğiniz tüm seçenekleri görebilirsiniz.
  • Bu seçenekler içerisinden “Kota Bilgileri” sekmesine tıklayarak açılacak olan ekranda tüm kota bilgilerinize erişebilirsiniz.
  • Bu yöntemi direkt olarak https://www.turkiye.gov.tr/genclik-ve-spor-gsb-wifi-sifre-islemleri linkinden e-devlet üzerinden direkt sisteme giriş sağlayarak da yapabilirsiniz.

Yorum yapın